Guvernul a deblocat vineri 200 de milioane de euro din PNRR pentru companiile românești. Prin aprobarea a două memorandumuri, Executivul operaționalizează rapid fondurile care vor fi injectate în sectorul privat sub formă de instrumente financiare dedicate dezvoltării.
Posted inActual