Liderul PSD Arad Mihai Fifor a lansat vineri dimineață un atac extrem de dur la adresa USR și a liderului formațiunii, Dominic Fritz, afirmând că PSD are dreptul constituțional de a forma Guvernul, în calitate de câștigător al alegerilor parlamentare. ]n mesajul transmis, Fifor a criticat intervențiile USR în procesul de guvernare. „Singurul organism abilitat de Constituție să exercite control asupra Guvernului este Parlamentul. Nu Fritz și gașca lui”, spune social-democratul.
Posted inPolitica